Elise 900

Jediný svojho druhu

ŠMYKOM RIADENÝ ELEKTRICKÝ NAKLADAČ

Predstavte si šmykom riadený nakladač, výkonom a schopnosťami zodpovedajúci nakladačom svetových značiek, ale s jediným rozdielom – nulovým dopadom na životné prostredie. Firma KOVACO s takýmto unikátnym strojom prišla po prvýkrát na trh v roku 2018. A keď hovoríme unikátnym, máme na mysli, že ide o jediný existujúci elektrický šmykom riadený nakladač vo svete.

PRÍBEH

Príbeh Elise 900 sa začal v hlavách jej konštruktérov písať už v roku 2014, pričom ich prvotným cieľom bolo skonštruovať nakladač, ktorý bude univerzálnosťou využitia spĺňať kritériá modernej doby a zároveň eliminovať nedostatky spozorované pri iných, konkurenčných nakladačoch. Firma s dlhoročnou tradíciou vo výrobe prídavných zariadení a zváracích polohovadiel vyrobila stroj konkurencie schopný na svetovom trhu, ktorého jedinečnosť je podčiarknutá najmä jeho elektrickým pohonom. Pre spoločnosť sídliacu v lone prírody bolo samozrejmosťou vytvoriť stroj maximálne ekologický k prírode a jej obyvateľom. Nielen nulové emisie, ale rovnako aj takmer nulová hlučnosť pri práci, robia z Elise 900 prototyp moderného  nakladača 21. storočia.

VÝKONNÝ

Nakladač Elise 900 je vhodným pomocníkom pri nakladaní, hrnutí či premiestňovaní hornín tried 1 až 4, to všetko pomocou základnej lopaty. Špecificky určené prídavné zariadenia zasa umožňujú jeho využitie aj pri ťažení hornín, kopaní úzkych rýh alebo vŕtaní jám v horninách 1. a 2. triedy.  Stroj je vybavený ťažnými okami, vďaka ktorým sa príležitostne uplatňuje aj ako ťahač bremien.

Na to, aby ste uspeli, musíte myslieť odlišne!

0%

Elektrický pohon

Elise 900 poháňajú 3 elektromotory. Vďaka nim nepotrebuje žiadne palivá a tak je maximálne šetrný k životnému prostrediu.

0%

Nižšia hlučnosť

Vďaka elektrickému pohonu je Elise 900 výrazne tichší, ako bežné nakladače. Preto práca s Elise nie je rušivá a je vhodná do každého prostredia.

0%

Nulové emisie

Výmenou spaľovacích motorov za elektrické je Elise 900 maximálne šetrný k životnému prostrediu a je vhodný aj na práce v budovách.

TECHNICKÉ PARAMETRE ELISE 900

Konštruktéri sa dizajnovým riešením vyhli prečnievajúcej zadnej časti, čo stroju umožňuje dostať sa aj na miesta, ktoré pre konkurenčné nakladače predstavujú problém. Podobne užitočným riešením, s ktorým prišla firma KOVACO, je aj výška výložníka (3.4 m), ktorá umožňuje ramenu nakladača dosiahnuť priamo do stredu vyklápacej korby nákladného auta. Obsluha stroja má k dispozícii vertikálne aj horizontálne vyrovnávanie lopaty, ktoré zjednodušuje jeho ovládanie. 

Elise-900-technicke-udaje
elise-900-kovaco

NENAŠLI STE POTREBNÉ INFORMÁCIE O ELISE 900? NEVÁHAJTE NÁS KONTAKTOVAŤ, RADI VÁM ODPOVIEME NA VAŠE OTÁZKY

NULOVÉ EMISIE

Stroj pozostáva z troch elektrických motorov, z čoho dva slúžia na pojazd a jeden je určený len pre hydraulický systém. V každom kolese sa nachádza planetová prevodovka, ktorá redukuje vysoké otáčky elektromotora na požadovanú pojazdovú rýchlosť. Nízky krútiaci moment je pri vysokých otáčkach prenášaný pomocou gumového remeňa na zadnú prevodovku. Maximálna rýchlosť nakladača predstavuje 13 km/h a ako už jeho samotný názov signalizuje, jeho maximálna nosnosť je 900kg.

BEZPEČNOSŤ

Stabilita nakladača, testovaná podľa najnovších technologických noriem, umožňuje jeho využívanie v interiéri, exteriéri, ale aj na verejných komunikáciách či v svahovitom teréne. Okrem stability je nadštandardná aj výška podvozku stroja, ktorá výšku podvozku bežných nakladačov danej kategórie presahuje o celých šesť centimetrov. Elise 900 sa od svojich dieselových kolegov odlišuje nielen vlastnosťami, ale aj osobitým dizajnom. Konštruktéri sa dizajnovým riešením vyhli prečnievajúcej zadnej časti, čo stroju umožňuje dostať sa aj na miesta, ktoré pre konkurenčné nakladače predstavujú problém.

OVLÁDANIE NA DIAĽKU

Kompletne elektrický systém zabezpečuje jednoduché prepojenie stroja so špeciálne vyvinutou mobilnou aplikáciou, prostredníctvom ktorej je možné ovládať ho diaľkovo. Mobilný telefón, ako súčasť Elise 900, slúži zároveň ako displej so všetkými potrebnými informáciami.

Predstavujeme vám Elise 900

Prvý plne elektrický šmykom riadený nakladač

NULOVÉ EMISIE

Prevádzka bez použitia fosílnych palív - pohon šetrný k životnému prostrediu.

ENERGETICKÁ NEZÁVISLOSŤ

Užívateľa pri dobíjaní z vlastného obnoviteľného zdroja.

NIŽŠIE NÁKLADY

Oproti dieslovému pohonu. Cena elektriny na pohon EV je cca 80% z ceny benzínu.

ÚDRŽBA

V porovnaní s dieslovými nakladačmi je Elise 900 takmer bez nákladov na údržbu.

VYUŽITEĽNOSŤ

Výborné využitie pre komunálne služby v centre mesta, parkoch a lyžiarskych strediskách.

NULOVÉ VÝPARY

Ideálne pre použitie v uzavretých priestoroch, ako sú výrobné haly, tunely alebo uzavreté priestory.

Máte záujem o ELISE 900?

ZAVOLAJTE ALEBO NAPÍŠTE NÁM

PRÍPADNE KONTAKTUJTE NAŠICH PREDAJCOV

Patrik Pšenák
Predajca
Patrik Pšenák
+421 918 596 972
Slovenská republika
Mgr. Miroslava Suchá
Predajca
Mgr. Miroslava Suchá
+421 911 220 141
Slovenská republika
Ing. Maroš Tužinský
Predaj a servis
Ing. Maroš Tužinský
+421 918 873 496
Slovenská republika
Ing. Peter Faško
Predajca
Ing. Peter Faško
+421 918 688 860
Slovenská republika
Mgr. Dominika Bieliková
Predajca
Mgr. Dominika Bieliková
+421 918 661 996
Slovenská republika

NOVINKY ZO SVETA KOVACO

Predstavujeme ELISE 900 – prvý elektrický šmykom riadený nakladač – nakladač novej generácie

Predstavujeme ELISE 900 – prvý elektrický šmykom riadený nakladač – nakladač novej generácie

Elise 900, nakladač, ktorý svojou uvinerzálnosťou využitia spĺňa kritériá modernej doby a zároveň eliminuje nedostatky spozorované pri iných, konkurenčných, nakladačoch.

Napíšte nám

    Osobné údaje z tohto formulára bude spracúvať prevádzkovateľ: Kovaco spol. s.r.o., so sídlom Veľká Lehota 210, Slovenská republika, IČO: 36038911, a to na účel poskytnutia informácií o službách a produktoch spoločnosti Kovaco spol. s.r.o.. Predmetné osobné údaje bude prevádzkovateľ spracúvať na základe oprávneného záujmu a na predmetný účel môžu byť podľa potreby poskytnuté aj niektorým zmluvným partnerom Kovaco spol. s.r.o.. Viac informácií k spracúvaniu a k ochrane osobných údajov, ako aj informácie ohľadom Vašich práv, nájdete na tomto linku.